Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
XVIII Dzień Papieski – Promieniowanie Ojcostwa

Skauci Europy, 2018-10-07

XVIII Dzień Papieski obchodzić będziemy w niedzielę, 14 października 2018 roku. Dzień Papieski obchodzony jest od 2001 r. zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

14 października 2018 Kościół w Polsce będzie obchodził XVIII Dzień Papieski którego hasło w tym roku brzmi "Promieniowanie Ojcostwa". Tegoroczne hasło przypomina nam, że Bóg potęguje swoje imię „Ojciec” troszcząc się o nasze zbawienie. Stanowi to zarazem wskazanie dla nas, by należycie przeżywać tajemnicę ojcostwa, najpierw poprzez ufne zawierzenie Bogu Ojcu, a w konsekwencji właściwe przeżywanie relacji ojcowskich w odniesieniach między ludźmi. Nawiązuje także bezpośrednio do jednego tak właśnie zatytułowanego dramatu autorstwa Karola Wojtyły.

Zachęcamy wszystkie szefowe i szefów by cały październik był miesiącem w którym - za pomocą zabaw, gier, przygód - przybliżana będzie postać Karola Wojtyły. W przypadku przewodniczek i wędrowników być może dobrym pomysłem byłoby sięgnięcie do twórczości Karola Wojtyły jako dramaturga. 

Ponadto zachęcamy do włączenia się - jak co roku - do zbiórki pieniężnej dla ubogiej młodzieży, która dzięki stypendiom dostaje szansę na solidną edukację i wykształcenie. Kościół, który jest przede wszystkim kojarzony z "rozdawaniem ryb" ubogim także stara się pomagać im "zdobywać wędki". Zbiórka publiczna z okazji Dnia Papieskiego jest tego dobrym przykładem.
Zbiórka zaczyna się 15 października i może trwać aż do końca października. Już teraz można rejestrować sztaby. Link do rejestracji sztabu: http://dzienpapieski.dzielo.pl/  

"Drodzy młodzi! [...] Zachęcam Was, byście byli wierni bogatej tradycji Waszego ruchu, zaangażowanego w kształtowanie postaw dialogu, poczucia sprawiedliwości, lojalności, braterstwa w relacjach społecznych. Taki styl życia może stanowić Wasz oryginalny wkład w budowanie większego i bardziej autentycznego braterstwa wśród narodów europejskich, cenny wkład w życie społeczeństw, wśród których żyjecie."

- z listu Ojca Świętego Jana Pawła II do Przewodniczek i Skautó Europy zgromadzonych na VI Jamboree Europejski, 2 sierpnia 2003 r.